postheadericon Новини

postheadericon Охорона праці очима дітей

Триває VІ Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей", який проводиться з нагоди відзначення Дня охорони праці в Україні у 2017 році. Це свято відзначається щорічно 28 квітня у Всесвітній день охорони праці.

Конкурс організовує і проводить ДП "Редакція журналу "Охорона праці" за підтримки Державної служби України з питань праці, територіальних органів Держпраці та інших підприємств сфери управління Держпраці.

altМетою проведення конкурсу є формування свідомої позиції молоді щодо значення та місця здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя, акцентування уваги дітей та молоді як майбутніх працівників на виробничих небезпеках і ризиках, привернення уваги суспільства до наявних проблем у сфері охорони праці.

Учасниками конкурсу можуть бути учні, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, коледжів, училищ, зокрема й художніх, позашкільних навчальних закладів, трьох вікових груп:
перша група-автори робіт віком від 6 до 10 років;
друга група-автори робіт віком від 11 до 14 років;
третя група-автори робіт віком від 15 до 18 років.

Конкурсні роботи мають бути виконані за тематикою охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті тощо.

Конкурс складається з двох етапів:

І етап Конкурсу: жовтень 2016 року-лютий 2017 року: відбіркові регіональні тури;

ІІ етап Конкурсу: березень-квітень 2017 року: фінал та оголошення переможців.

Для визначення переможців фіналу конкурсу не пізніше ніж 31 березня 2017 року проводять засідання журі, склад якого затверджує головний редактор ДП "Редакція журналу "Охорона праці".

Більш детально про умови конкурсу можна дізнатись на сайті журналу "Охорона праці" http://ohoronapraci.kiev.ua/konkurs-dityachogo-malyunku-2017/

Останнє оновлення (Середа, 08 лютого 2017, 11:01)

 

postheadericon З Днем Народження, Михайле Михайловичу!

alt

Останнє оновлення (Понеділок, 30 січня 2017, 10:11)

 

postheadericon Підняття мінімальної зарплатні – рішучий крок до подолання бідності

altЄ вичерпний перелік підстав, за якими інспектор має право позапланово перевірити те чи інше підприємство. Найбільш поширена причина -€“ це звернення фізичної особи-працівника щодо порушення його трудових прав. Також може бути і звернення від юридичної особи, коли підприємець бажає навести в себе лад і звертається до територіальних органів Держпраці з проханням провести перевірку. Це дає можливість спрацювати на випередження, аби потім уникнути сплати штрафів.

За період 2015-2016 років завдяки ефективній роботі зменшилася кількість звернень працівників до Держпраці щодо порушення їхніх прав у виплаті зарплатні. Якщо в 2014 році таких звернень було близько 50 тис., то вже у 2015 і 2016 році їх стало вполовину менше,€“ близько 25 тисяч звернень.

Виведення Держпраці з під дії мораторію на перевірки - логічне рішення, адже одночасно підвищити мінімальну зарплатню і забрати важелі наглядової діяльності могло б мати негативні наслідки саме для працівників. Тому інспектори Держпраці працюють у штатному режимі, в першу чергу звертаючи увагу на роз'€™яснювальну роботу та налагодження з підприємцями ефективної співпраці.

Останнє оновлення (Вівторок, 24 січня 2017, 10:56)

 

postheadericon Роман Чернега: Спеціальні робочі групи будуть контролювати виплату мінімальної зарплатні

alt«Аби не потрапити в односторонню ситуацію, коли за рішеннями Президента України, Парламенту, Уряду та й інших держорганів ми маємо покращувати добробут громадян, а бізнес на зустріч не йде, власне, превентивний метод -€“ це і є створення робочих груп, які будуть контролювати процес виплати мінімальної зарплатні» - зазначив Роман Чернега.

За словами Голови Держпраці, створення робочих груп не несе навантаження на бюджет, додаткових витрат не передбачається. Адже, наприклад, у склад груп будуть входити інспектори Держпраці, які за своїми обов'€™язками мають здійснювати попереджувальну діяльність, а також контролювати саме забезпечення гарантії виплати мінімальної зарплатні. Тож по суті це та сама робота, яку виконували службовці у межах своєї компетенції, тільки тепер вони це будуть робити в міжвідомчій групі.

Створення міжвідомчих груп - це новий етап побудови свідомого суспільства.

«Якщо ми хочемо мати європейські стандарти життя, не треба чекати, коли працівник напише скаргу на роботодавця, потрібно передбачити, попередити, якщо необхідно, перевірити» -€“ підкреслив Роман Чернега.

Останнє оновлення (Вівторок, 24 січня 2017, 15:41)

 

postheadericon Голова Держпраці Роман Чернега та Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс підписали протокол про співробітництво

altЗ робочим візитом 12 грудня 2016 року до України прибула Президент Литовської Республіки Даля Грибаускайте.

У рамках стратегічного партнерства з метою розширення двосторонньої співпраці між державами, реалізації курсу України на європейську і євроатлантичну інтеграцію, у присутності Президента України Петра Порошенка та Президента Литовської Республіки Далі Грибаускайте було підписано низку документів.

Зокрема, Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега та Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс підписали Протокол про співробітництво між Державною службою України з питань праці та Державною інспекцією праці Литви.

У документі йдеться про обмін експертами, організацію практичних занять, спільних конференцій, симпозіумів, міжнародних нарад, про обмін інформацією щодо працівників, які виконують роботи на територіях обох країн на умовах найму.

Сторони зобов'€™язалися також обмінюватися інформацією щодо впровадження нових стандартів безпеки та гігієни праці, здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства про працю та моніторингу відповідної статистики.

Останнє оновлення (Вівторок, 24 січня 2017, 10:53)

 

postheadericon Аудит та оцінка професійних ризиків на підприємстві

altЗ метою підвищення безпеки праці та поліпшення діяльності підприємства директор ДП "Західний ЕТЦ"€ Шпєлик Михайло Михайлович нещодавно запросив до співпраці працівника компанії LL-C (Certification) Чеської Республіки Тихоненко Тараса Валентиновича для оцінки ним всіх можливих професійних ризиків та проведення аудиту на підприємстві.

Тарас Валентинович провів аналіз можливих професійних ризиків на підприємстві на підставі стандарту OHSAS 18001, що є міжнародним стандартом по опису розробки і впровадження систем управління охороною здоров'я і безпекою праці і встановлює вимоги до систем менеджменту професійної безпеки.

altВ ході проведення аудиту Тарас Валентинович оцінив ризики підприємства і проконсультував керівництво у питаннях створення, впровадження та підтримання нормативної документації, в якій описують порядок системи менеджменту професійної безпеки. ДП "€œЗахідний ЕТЦ"€ провело велику роботу по створенню загальних правил з охорони праці. Підприємство здійснює контроль над факторами професійного ризику та піклується про безпеку свого персоналу на робочих місцях та об'€™єктах експертизи.

Система менеджменту професійної безпеки та здоров'я ДП "€œЗахідний ЕТЦ" була перевірена Тарасом Валентиновичем та відповідає вимогам стандарту OHSAS 18001, що підтверджується виданим сертифікатом.

Впровадження стандарту OHSAS 18001 є частиною довгострокової стратегії з безпеки праці підприємства з сучасними поглядами на безпеку і майбутнє працівників.

Останнє оновлення (Четвер, 05 січня 2017, 01:33)

 
Більше статей...
Головна