Банер
Пошук по сайту
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер

postheadericon Новини

postheadericon З Воскресінням Христовим!

alt

Останнє оновлення (П'ятниця, 14 квітня 2017, 12:45)

 

postheadericon День охорони праці відзначатимуть під девізом “Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці”

altЦьогоріч за рекомендацією Міжнародної організації праці Україна відзначатиме 28 квітня День охорони праці під гаслом "Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці".

За інформацією Міжнародної організації праці, оптимізація збору достовірних даних вкрай важлива для визначення пріоритетів та удосконалення профілактичних програм, що реалізуються як на національному рівні, так і на робочих місцях. Крім цього, уніфікація національних систем реєстрації і повідомлення дозволить проводити в профілактичних цілях збір і аналіз даних в глобальному масштабі і тим самим мати більш точне уявлення про прогрес, досягнутий у цій галузі.

Оскільки дані про нещасні випадки і захворювання, пов'язані з трудовою діяльністю, мають важливе значення для їх профілактики, існує нагальна необхідність удосконалення систем реєстрації і повідомлення, а також збору і аналізу на національному рівні даних з охорони праці. Це дозволить отримати більш надійні показники ефективності національних систем охорони праці та визначити, які проблеми, пов'язані з охороною праці, в першу чергу вимагають виділення відповідних ресурсів.

За ініціативи Міжнародної організації праці з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці.

Останнє оновлення (Понеділок, 10 квітня 2017, 12:48)

 

postheadericon Опитування з охорони праці

Запрошуємо до участі в опитуванні з охорони праці

http://dsp.gov.ua/opytuvannia-z-okhorony-pratsi/

alt

Останнє оновлення (Вівторок, 04 квітня 2017, 09:30)

 

postheadericon Визначено переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей"

altНа підсумковому етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка "Охорона праці очима дітей" було представлено 75 робіт дітей від 6 до 18 років з різних областей України. Роботи розподілені за трьома віковими групами - молодша, середня та старша.

Серед членів журі, які мали визначити переможців у кожній віковій групі: Софія Литвин - національний координатор проектів Міжнародної організації праці, Олена Авраменко - директор Державної художньої середньої школи імені Т.Шевченка, а також фахівці з питань охорони праці, мистецтвознавці та представники редакції журналу "Охорона праці". У підведенні підсумків конкурсу взяв участь заступник Голови Держпраці Ігор Шумелюк.

"Визначати переможців нелегко, адже роботи виконують діти, більшість з яких не має художньої освіти, а тому критерії звужуються. Менше зосереджуюсь на техніці виконання, більше на оригінальності задуму, стилі подання", - розповідає Олена Авраменко, директор Державної художньої середньої школи імені Т. Шевченка.

altУ цьогорічному конкурсі взяло участь більше 12 тисяч дітей, які представили своє бачення дотримання правил безпеки на роботі і в повсякденному житті. На малюнках - представники різних професій, батьки, тварини, предмети побуту, в яких втілена тема безпеки та охорони праці.

"Коли дитина бере участь у такому конкурсі, в ній вже свідомо чи підсвідомо формується розуміння важливості дотримання правил охорони праці, що в майбутньому обов'язково впливатиме на спосіб життя, поведінку на роботі. Конкурс народжує маленьких агентів з охорони праці", - зазначає Дмитро Матвійчук, організатор конкурсу.

Переможці

конкурсу дитячого малюнка

"Охорона праці очима дітей 2017"

Перша вікова група 6 - 10 років:

1 місце - Мошинець Ірина, м. Ізюм, Харківська обл.

2 місце - Куляєва Дарія, смт Голованівськ, Кіровоградська обл.

3 місце - Чорномор Назар, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.

Друга вікова група 11 - 14 років:

1 місце - Соломка Сандра, м. Ужгород.

2 місце - Стасюк Ангеліна, м. Рівне.

3 місце - Струк Роланд, м. Тернопіль.

Третя вікова група 15 - 18 років:

1 місце - Нєсвєт Ольга, с. Братське, Миколаївська обл.

2 місце - Бессонов Владислав, м. Маріуполь.

3 місце - Бичковська Анастасія, м. Запоріжжя.

Останнє оновлення (Вівторок, 28 березня 2017, 15:32)

 

postheadericon Урядова комісія визначила остаточні причини аварії на шахті "Степова"

altУрядова комісія з розслідування причин трагедії на шахті "Степова" відпрацювала всі можливі питання щодо матеріально-технічного стану, функціонування системи охорони праці, відповідної підготовки і навчання шахтарів, а також роботи Держпраці і Міненерговугілля. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час брифінгу, підбиваючи підсумки роботи комісії.

Головними причинами трагедії є неналежна робота системи безпеки УТАС, недотримання норм провітрювання у шахті. Термін дії дозвільної документації на виконання небезпечних робіт закінчився 14.11.2016. "Ці висновки будуть зазначені в рекомендаціях щодо перевірки всіх шахт України та розглянуті на найближчому засіданні Уряду", - повідомив Геннадій Зубко.

На засіданні зазначалося, що термін дії дозвільної документації закінчився і на іншій шахті ДП "Львіввугілля" - Червоноградській.

За результатами роботи урядової комісії буде створена окрема робоча група з фахівців комісії та експертів науково-дослідних інститутів для перевірки роботи системи УТАС на інших шахтах вугільної галузі України.

Серед інших причин трагедії: підвищений рівень метану в шахті, невідповідність кабельної продукції технічним вимогам, проведення не в повному обсязі інструктажу та навчання персоналу, а також проблема з фінансуванням шахти "Степова", зокрема блокування рахунків.

Останнє оновлення (Вівторок, 28 березня 2017, 11:01)

 

postheadericon На колегії Держпраці обговорили трагедію на шахті "Степова" ДП "Львіввугілля"

altНа колегії Держпраці підсумували роботу служби у 2016 році, а також визначилися із завданнями подальшого вдосконалення наглядової діяльності у сфері промислової безпеки, охорони та гігієни праці, додержання законодавства про працю. Особливими питаннями обговорення стали причини та наслідки аварії, що сталася 2 березня на шахті "Степова" ДП "Львіввугулля" та забрала життя 8-ми шахтарів, а також проблеми лісової галузі України та шляхи впливу на зниження виробничого травматизму.

У роботі колегії взяли участь голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган, національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Сергій Савчук.

Голова Київської ОДА Олександр Горган зазначив важливість Держпраці як органу, який має повноваження контролю задля захисту життя, здоров'я та трудових прав працівників.

"Робота Держпраці надзвичайно важлива, адже цей орган є гарантією безпеки як для працівників, так і для звичайних громадян", - підкреслив Олександр Горган.

Про спільну роботу Держпраці та Міжнародної організації праці доповів Сергій Савчук, національний координатор МОП в Україні. Зокрема, під час розробки Програми гідна праця для країни на 2016-2019 роки, представники МОП проаналізували потреби Держпраці та включили їх до проекту зазначеної програми. Постійні наради, семінари, консультації Держпраці та МОП сприяють розбудові сучасної та ефективної системи інспекції праці.

alt2 березня 2017 року на шахті "Степова" ДП "Льввугілля" сталася трагічна аварія, яка забрала життя 8-ми шахтарів. Зважаючи на суспільний резонанс цієї події, першочергово на засіданні колегії Держпраці обговорено результати цьогорічної позапланової перевірки стану охорони праці та промислової безпеки при веденні гірничих робіт на шахті.

Як зазначила начальник Головного управління Держпраці у Львівській області Ольга Вільхова, за результатами перевірки директору шахти "Степова" вручено 4 акти перевірок та 4 обов'язкові до виконання приписи. За допущені порушення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів притягнуто директора шахти та ще 7 посадових осіб.

"За порушення, що створювали загрозу життю та здоров'ю працівників, директору шахти запропоновано призупинити повністю ведення гірничих робіт по ВП "Шахта "Степова" та ще інших 15 зупинок робіт та експлуатації окремого обладнання", - додала Ольга Вільхова.

Аналізуючи виробничий травматизм зі смертельними наслідками в Україні за останні шість років, вбачається, що серед усіх галузей виробництва найбільша кількість смертельно травмованих за видами подій припадає на лісову галузь, яка з розрахунку на 100 тис. працівників займає передові позиції серед усіх галузей економіки України. Під час доповіді Микола Радіонов, начальник відділу нагляду в АПК та СКС Держпраці, запропонував відновити посилений режим державного нагляду в областях України, де зареєстровані випадки смертельного травматизму в лісовій галузі.

Перевірки, які здійснюють інспектори Держпраці мають двосторонній вплив.

"З одного боку - на роботодавця, який знає, що його діяльність можуть проконтролювати, з іншого - на працівника, який відчуває захист та піклування. Так, у 2016 році проведено 21 тисячу 244 перевірки у сфері дотримання законодавства про працю, зайнятість та загальнообов'язкове державне соціальне страхування на 17 тисячах 977 підприємствах. Виявлено 45 тисяч 433 порушення у 12 тис. 717 роботодавців", - зазначив Роман Чернега, Голова Держпраці. Особлива увага під час перевірок приділяється легальному працевлаштуванню працівників та виплаті мінімальної заробітної плати.alt

Підсумовуючи роботу колегії, Роман Чернега окреслив основні завдання на 2017 рік. В першу чергу - це посилений контроль за виплатою мінімальної заробітної плати, яка з 1 січня 2017 року становить 3200 грн.

"Минулий рік не був для служби легким, але й так само роком наполегливої праці стане 2017 рік. Заявивши себе як орган, який виконує, в першу чергу, не каральну, а роз'яснювальну функцію, ми маємо втримати цю планку. Маємо докласти всіх зусиль, аби виконувати свої завдання якісно", - підкреслив Голова Держпраці.

Останнє оновлення (Понеділок, 27 березня 2017, 10:20)

 
Більше статей...
Головна